Presidenti Demi: Mala nuk luajti sepse nuk desha unë, nuk është për Partizanin

Pas fitores së djeshme të Partizanit ndaj Laçit, me rezultatin 1-0, presidenti Gazmend Demi, në intervistën pas ndeshjes, foli për përshtypjet mbi skuadrën dhe për vendimin për lënien jashtë të Esat Malës.

“Në lidhje me diferencën prej 4 pikësh që kemi krijuar me ndjekësit, është ende herët, diferenca është e vogël. Nuk jemi të shkëputur”.

Ndërsa i pyetur për mungesën e Malës ai deklaroi:

LEXO EDHE  Juve-Barça vazhdojnë bashkëpunimin, bardhezinjtë synojnë Griezmann në këmbim të dy yjeve

“Patë ndonjë ndryshim juve, meqë mungoi Mala? Ai nuk luajti, sepse nuk doja unë që të luante. Partizani i bën lojtarët dhe Mala është shumë i vogël për Partizanin”.