FOTO/ Zvicra nis ekipin e kërkim-shpëtimit për Shqipëri

Skuadrat speciale zvicerane, do marrin pjesë në operacionet e shpëtimit, pas serisë së tërmeteve që kanë goditur sot Shqipërinë që nga orët e para të mëngjesit. Situata sa vjen e rëndohet dhe rritet bilanci i viktimave, të cilat po nxirren nga rrënojat.

LEXO EDHE  ”Volkswagen” del nga rruga, humb jetën drejtuesi

Pritet mbërritja e tyre në aeroportin ‘Nënë Tereza’.