E dielë, Gusht 1, 2021
Etiketimet Zvicra

Etiketim: zvicra

Kualifikueset e Botërorit/ Zvicra dhe Danimarka e nisin me fitore

Zvicra e ka nisur me fitore kualifikueset e Kupës së Botës “Katar 2022”. Helvetët mposhtën 3-1 Bullgarinë në transfertë. Me Granit Xhakën dhe Xherdan...

Zvicra do ndalojë dy llojet e veshjeve të grave myslimane në...

Zvicra do të ndjekë rrugën e Francës, Belgjikës dhe Austrisë për ndalimin e burkës dhe nikabit në hapësira publike. Pak më shumë se 51% e...

Zvicra po mendon të anulojë kontratën me AstraZeneca? Çfarë nuk shkon...

Zvicra mund të heqë dorë nga vaksina e porositur e AstraZeneca. Ndërprerja e kontratës me kompaninë britaniko-suedeze nuk është një opsion për momentin, megjithëse...

Zvicra nuk autorizon vaksinën e prodhuar nga Oxford/AstraZeneca: Duhen më tepër...

Zvicra nuk ka autorizuar vaksinën e prodhuar nga Oxford/AstraZeneca duke argumentuar se të dhënat e vëna në dispozicion nga kompania nuk ishin “të...

Rregullat e karantinës në Zvicër

Njerëzve nga disa vende me rrezik të lartë që hyjnë në Zvicër do t’u kërkohet karantinë. Kushdo që kërkohet të bëjë karantinë duhet ta bëjë...

Zvicra miraton përdorimin e vaksinës kundër koronavirusit, kontratë me Pfizer dhe...

Një tjetër shtet miraton përdorimin e vaksinës kundër koronavirusit. Bëhet fjalë për Zvicrën. Mësohet se autoritetet zvicerane kanë miratuar përdorimin e vaksinës të prodhuar...

Shkuan në Siri kur ishin adoleshentë, ja vendimi i Gjykatës së...

Zvicër - Gjykata e Lartë e Zyrihut ka dënuar me burgim një të re nga Winterthuri, e cila kishte shkuar në zonën e Shtetit...

Liga e Kombeve/ Gjermania dhe Zvicra ndajnë pikët, Spanja “bie” në...

Janë mbyllur dy takimet e vlefshme për Grupin 4 të Ligës së Kombeve, Gjermani-Zvicër dhe Ukrainë-Spanjë. Të besuarit e Joachim Low, barazuan në shtëpi ndaj...

Liga e Kombeve/ Gjermani-Zvicër, publikohen formacionet zyrtare

Starton në orën 20:45, sfida mes Gjermanisë dhe Zvicrës e vlefshme për Ligën e Kombeve. Trajnerët e të dyjave skuadrave,Low dhe Petkovic, kanë publikuar edhe...

Situata me pandeminë/ Ja kur Zvicra pritet ta heqë Shqipërinë nga...

Numri i infeksioneve me koronavirus në Zvicër po rritet gjithnjë më shumë. Por trendi i rritjes ndërkaq nuk është aktual në shumë vende tjera...

Gjeneva vendos pagën minimale më të lartë në botë

Gjeneva, një nga qytetet më të shtrenjta të botës, do të vendosë brenda dy javësh një pagë të re minimale prej 23 frangash zviceriane...

Zvicra voton për të mbyllur lëvizjen e lirë me BE

Zviceranët do të vendosin të dielën me referendum nese do të braktisin marrëveshjen e lëvzijes së lirë të njerëzve me Bashkimin Europian. Mbështetësit thonë se...

Zvicra heq Kosovën nga lista e karantinës

Nga 28 shtatori, Kosova do të hiqet nga lista e karantinës në Zvicër. Zyra Federale e Shëndetit Publik ka përditësuar listën e vendeve me...
WhatsApp DENONCO