‘Rama ik’/ Gazetari zbulon se kush ishin personat që mbanin në duar gërmat që tmerruan kryeministrin

17 nëntori ishte një nga mbrëmjet më të hidhura për kryeminsitrin Edi Rama, pasi makina e propagandës së tij dështoi totalisht.

Mbrëmjen e diel në stadiumin ‘Air Albania, pak para nisjes së sfidës mes Shqipërisë dhe Francës, me mijëra të pranishëm brohorisnin ‘Rama Ik, dhe shkak për këtë u bë një banderolë e ngritur nga tifozët e pranishëm.

Aktivisti dhe gazetari i njohur, Aulon Kalaja, në një intervistë për Fax News, ka treguar dhe emrat e personave që mbanin në duar gërmat me të cilat shkruhej ‘Rama Ik’.

LEXO EDHE  Dy humbje jete nga COVID-19, në 24 orët e fundit

‘Perosnat që mbanin në duar gërmat ku shkruhej ‘Rama Ik’, ishin Darvin Zalla, Mariglend Doçi, Oligert Musta, Hajredin Ismaili, Gentian Gjonaj, Bledian Leka, Oleg Hanku, Jetmir Prençi’, tha Kalaja.

Deklarata e plotë e Kalasë:

Kujtojmë që prej disa ditësh Rama dhe e gjithë rilindaj u organizuar që mbrëmjen e 17 nëntorit ta kthenin në një mbrëmje festive dhe të bëbin shqiptarët që besonin në arritjet e mëdha të rilindjes, e cila do të kurorëzohej me këtë stadium të madh dhe me kullën e saj problematike.