PSG peshkon te Juventusi, nis kontaktet me mesfushorin bardhezi

PSG kërkon përforcime për merkaton e janarit, ku reparti që ka shqetësuar më shumë në këtë pjesë të parë të sezonit ka qenë mesfusha. Ander Herrera, i cili u mor me bujë nga Manchester United, nuk ka arritur të jetë në lartësinë e duhur, ndërsa Paredes nuk ka bindur dhe aq.

Kështu, PSG ka hedhur sytë te Juventus dhe objektivi është Emre Can. Gjermani nuk duket aspak i lumtur në Torino dhe largimi i tij në janar është thuajse i sigurt. Sipas raportimeve të fundit nga mediat në Francë, drejtuesit e PSG-së kanë nisur bisedimet e para me agjentin e Can dhe shumë shpejt priten kontakte dhe me Juventusin për të vendosur mbi detajet e marrëveshjes.

LEXO EDHE  Champions/ Takimi Drita- Inter d’Escaldes u shty për 90 minuta, zbulohet shkaku