Lukas Podolski do të rikthehet të luajë në Europë

Një lajm i bujshëm po qarkullon së fundmi në media, me Lukas Podolskin që pritet në janar të rikthehet në Europë. Ish-lojtari i Bayern Munchen, Arsenal apo Inter do të lërë ekipin e Vissel Kobe dhe do të firmosë për Gornik Zabrze, ekip që luan në elitën e futbollit polak.

Mediat polake e quajnë gjithçka të krye, me Podolskin që do të rikthehej në vendin e tij të lindjes, pasi pavarësisht se ka luajtur për Kombëtaren e Gjermanisë, 34-vjeçari ka lindur në Poloni. Sipas raportimeve të fundit, vendimi i Podolskit për të firmosur me Gornik vjen edhe për faktin sepse ai do të hapë disa biznese në Poloni dhe për të qenë pranë tyre, ka vendosur që të luajë në kampionatin polak.

LEXO EDHE  Ibrahimovich: Nëse do të isha pjesë e skuadrës që në fillim të sezonit, Milani do të fitonte kampionatin