Super-aksioni me 1 ton drogë të sekuestruar/ Në pranga ish-futbollisti i “La Liga-s”

Policia spanjolle ka kryer një super operacion anti-drogë në disa qytete të mëdha të vendit duke arrestuar 19 persona, duke kapur një ton hashash.

Mes të arrestuarave është edhe Sergio Koke, një ish-futbollist profesionist i “La Ligas” dhe disa kampionateve të njohura në Europë siç është ai francez apo grek. Mediat iberike raportojnë se Koke është arrestuar me akuzën e të qenit pjesë e këtij grupi që merrej me kultivimin dhe shpërndarjen e lëndës narkotike.

LEXO EDHE  Espanyol bie nga kategoria, Bayern dhe Milan tentojnë të përfitojnë dhe të marrin talentin spanjoll me gjysmë çmimi

Ai ka luajtur për disa sezoni me Malagën deri sa kaloi në kampionatin grek për tu rikthyer në “La Liga” në vitin 2011 në Rayo Vallecano.