Griezman diplomatik: E dinim që do të ishte e vështirë ndaj Shqipërisë

Antoine Griezman shënoi golin e dytë të Francës ndaj Shqipërisë, duke vulosur dhe rezultatin  përfundimtar 0-2.

Pas ndeshjes me kuqezinjtë duke folur në një intervistë, sulmuesi u shpreh se e dinte që ndaj Shqipërisë nuk do të ishte e thjeshtë, ndërsa thekson se tanimë kërkojnë triumfin në Europianin e 2020.

“ E dinim që nuk do të ishte e vështirë kundër Shqipërisë, por u treguam të zotë të shënonim në pjesën e parë. Për ne është një sukses i rëndësishëm, i arritur ndaj një kundërshtari të vështirë. EURO 2020? Duam të bëjmë më të mirën me objektivin për ta fituar”, u shpreh Griezmann.

LEXO EDHE  Partizani-Skënderbeu, gjendja e skuadrave përpara supersfidës