Trajneri i Andorrës paralajmëron Shqipërinë: “Ndaj tyre për maksimumin”

Ndërkohë që e gjithë vëmendja ka kaluar tek stadiumi i ri “Arena Kombëtare”, dhe në ndeshjen ndaj Francës, Shqipëria ndeshjen e parë do ta zhvillojë ndaj Andorrës ditën e enjte, në “Elbasan Arena”.

Për këtë takim trajneri i Andorrës, ka mbajtur një konferencë për shtyp, ku paralajmëron Shqipërinë të bëjë kujdes, pasi ashtu si kuqezinjtë edhe Andorra kërkon të bëjë historinë.

Si rrallëherë kjo përfaqësuese e sheh vetën në garë për vendin e parafundit në grup teksa aktualisht lë pas Moldavinë në sajë të golaverazhit më të mirë, dhe objektivi i Andorrës të enjten në Elbasan Arena do të jetë të marrë pikë për t’u renditur në vendin e 5-të në grup.

“Kemi mundësinë që të mbyllim në mënyrën më të mirë të mundshme këtë fazë eliminatore. Do të mundohemi të bëjmë atë punën që na ka sjelle deri këtu dhe ta përsëritim në dy ndeshjet e ardhshme. Shqipëria është një skuadër të cilën e kemi ndjekur, ka shumë lojtarë që luan në Itali. Po kalon një formë të mirë, luan me tre mbrojtës qendre, ka një mënyrë ndryshe për të bërë presing. Kanë pak ditë për të punuar me grupin dhe kjo mund të jetë një vështirësi për ta. Por kemi besim se mund të bëjmë diçka më mirë se në ndeshjen që kemi bërë më parë”, – theksoi në fjalën e tij tekniku Koldo Alavarez.

LEXO EDHE  As Messi as Ronaldo, shpallet futbollisti më i mirë i fazës së grupeve në Champions