Statistikat/ Emery më dobët se koha më e errët e Wenger, nën drejtimin e Arsenalit

Statistikat janë ato që reflektojnë punën e realizuar deri më tani nga tekniku spanjoll. 50 ndeshjet e para të Emery nën drejtimin e Arsenal nuk kanë qenë më të mira se 50 ndeshjet e fundit nën drejtimin e Arsene Wenger.

27 fitore për teknikun francez dhe 25 për atë spanjoll, 88 pikë përball 87 pikëve dhe Arsenal shënonte 96 gola nën drejtimin e Ëenger në 50 ndeshje ndërsa nën drejtimin e Unai ka shënuar 89. Topçinjtë nuk janë më një skuadër argëtuese dhe çdo herë e më shumë po humbasin pikë.

LEXO EDHE  Në Gjermani e bëjnë të sigurt, Erlind Haaland është i Dortmundit

Por gjithsesi pas këtyre rezultateve të dobëta, drejtuesit e klubit kanë konfirmuar 100 përqind vazhdimësinë e trajnerit Unai Emery, dhe jo vetëm kjo por drejtori sportiv i topçinjëve Raul Sanllehi, është shprehur që trajneri spanjoll do të jetë aty deri në qershor sepse janë të bindur që ekipi po evoluon.