Rummenigge: Lewandowski mund të thyejë rekordin e Gerd Muller

Karl-Heinz Rummenigge, ka deklaruar që Robert Lewandowski, mund të thyejë rekordin e golave të shënuar në një sezon të vetëm në Bundesliga, që mbahet nga Gerd Muller, me 40 gola.

Në një intervistë për gazetarin për revistën “GOAL”, Rummenigge tha:

“Mendoja se rekordi i Gerd Muller do të zgjaste përgjithmonë. Por mendoj se Lewandowski është lojtari i parë që mund të afrohet dhe ta rrezikojë atë rekord”.

“Është e mrekullueshme që ai shënon një apo tre gola çdo ndeshje, dhe me një cilësi të madhe”

Lewandowski deri më tani ka shënuar 16 gola në kampionat, ku kanë kaluar vetëm 11 ndeshje, dhe arritja e 40 golave në sezon në Bundesliga duket më se e arritshme për të në këtë situatë.

LEXO EDHE  Partizani-Tirana/ Policia publikon masat, rrugët që do të bllokohen dhe itinerari për grupet e tifozëve