Dështimi me shitjen e biletave ndaj Andorrës, FSHF përdor dhe kartën Reja

Ndeshja midis Shqipërisë dhe Andorrës mund të jetë një dështim i madh, pasi tifozët nuk kanë shfaqur aspak interes që ta ndjekin ekipin nga stadium dhe FSHF është në hall.

Politika për të detyruar me forcë tifozët që t’i merrnin paketë me ato të Francës nuk ka funksionuar, pasi deri më tani janë shitur vetëm 2000 bileta.

Federata ka përdorur Edi Rejan, që të ftojë tifozët të shohin sfidën e kombëtares në Elbasan. Trajneri ka dhënë mesazhin e tij për tifozët duke i ftuar ata të jenë në stadium për të mbështetur kombëtaren.

LEXO EDHE  Ronaldo mesazh Sarrit: Dybala-n dhe Higuain i dua në fushë