Trafiku në Tiranë, gazetari ironizon Bashkinë: Koha për çmime…

Reshjet e shiut të kësaj të hëne kanë sjellë paralizim të trafikut në Tiranë. Situatë kjo që ndodh rëndom në kryeqytet kur ka reshje dhe deri më tani nuk i është dhënë zgjidhje.

Problematikën e vë në dukje edhe gazetari Klodian Tomori, i cili ironizon kryebashkiakun e Tiranës Erio Veliaj, duke u shprehur se “tani duhet naj çmim i parë për menaxhimin më të mirë të trafikut në botë”.

“Nuk kishte ardhur nahiere trafiku deri te shtepia ime. Eshte bere kaps cdo gje. Kane ardhur makinat deri tek dera e pallatit. Tirana eshte ne gjendje emergjence. Tani duhet naj cmim i pare per menaxhimin me te mire te trafikut ne bote”, shkruan Tomorri në një status në Facebook.

LEXO EDHE  Aksidenti i rëndë në Genova, plagosen 5 persona/ Mes tyre edhe një 2-vjeçare shqiptare