VIDEO/ “Me timon pa timon, shoferi jonë është kampion”, ja çfarë poston Rama në rrjet

Kryeministri Edi Rama ka njoftuar përmes rrjeteve sociale se sot nisi në Shqipëri revolucioni industrial mbi teknologjinë 5G, me një investim fillestar prej 150 milionë Eurosh.

Mes të tjerash, në video e publikuar Rama thotë: “kur thosha që do vijë dita që makina do eci vetë dhe unë nuk kam nevojë të marr patentën nuk më besonte njeri, tani shikojeni se si erdhi dita, nuk ka ardhur tamam, ky është vetëm fillimi, nuk keni parë gjë akoma.

Ju rrofshin patentat të gjithëve ju, kjo është dora ime, ky jam unë këtu, që të më shikoni”, thotë Rama.

Postimi nga Rama

ME TIMON PA TIMON SHOFERI JON OSHT KAMPION” thotë ajo kënga e vjetër, ndërsa këtu jam unë që i jap makinës pa prek timon me dorë…😁

Sot nisi në Shqipëri revolucioni industrial mbi teknologjinë 5G, me një investim fillestar prej 150 milionë Eurosh.

#ShqipëriaqëDuam🇦🇱☀️