Vrasja në Kavajë, Ismaili flet për Bledar Toçin: Shumë policë sjellin drogë në burgje

Drejtori i Përgjithshëm i Burgjeve Agim Ismaili ka folur në lidhje me çështjen e krimit të ndodhur në Kavajë.

I pranishëm në Komisionin e Sigurisë, Ismaili u pyet në lidhje me Bledar Toçin, punonjësin e policisë së burgjeve që me armën e shërbimit vrau Dritan Haxhollin në shtëpinë e Marsida Qatjas në Kavajë.

“Kjo ngjarje s’ka lidhje me detyrën në burgje. Kam lexuar dhe në medie lajmet që kishte një çështje për drgoë. Në fakt ka shumë punonjës të policisë së burgjeve që ua sjellin drogën të burgosurve në qeli.

Për këtë gjë nuk është dënuar askush por dy drejtorë burgjesh janë kallëzuar penalisht. Kjo është një sfidë ndaj institucioneve. Në punë nuk merret askush, asnjë polic pa kaluar verifikimin nga institucionet e duhura. Të paktën dy vitet e fundit,”- tha Ismaili.

LEXO EDHE  Të infektuar me COVID - 4 humbje jete në 24 orët e fundit