Ushtron dhe kërcënime me armë ndaj kunatës, arrestohet gruaja. Procedohet e motra

Një 45-vjeçare është arrestuar nga policia e Dibrës pasi akuzohet se dhunoi kunatën. Gjithashtu, është proceduar penalisht edhe motra e 45-vjeccares, pasi sipas policisë, kanosi kunatën me armë.

“Nga specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Dibër, u arrestua në flagrancë shtetasja: Sh.D, 45 vjeçe, banuese në Dibër të Madhe Si dhe u procedua penalisht në gjendje të lirë shtetasja Z.M, 31 vjeçe, banuese në Kukës (motra e shtetases Sh.D). Arrestimi i saj u bë pasi për motive të dobëta ka ushtruar dhunë fizike ndaj nuses së vëllait të saj shtetases A.D 28 vjeçe banuese në Dibër. Në konflikt është përfshirë edhe shtetasja Z.M e cila ka kanosur me armë gjahu, pa fishek shtetasen A.D. Arma e gjahut, në momentin e sekuestrimit rezultoi pa fishek. Arma është me leje dhe në pronësi të babait të dy motrave. Materialet proceduriale do ti referohen Prokurorisë Dibër për hetime të mëtejshme”, njoftoi policia.

LEXO EDHE  Studimi/ Koronavirusi godet trurin