Tjetër grabitje banese/ Familjes në Elbasan i vjedhin 2 mln lekë

FOTO ILUSTRUESE

Pas grabitjes së ndodhur mbrëmjen e djeshme në Korçë, një tjetër banesë u grabit nga persona të paidentifikuar në Elbasan.

Sikundër raportohet ngjarja ka ndodhur në lagjen ‘5 Maji’ në familjen e shtetasit Shaqo Karafili,

Persona të paidentifikuar kanë hyrë në banesë në momentin që familjarët nuk ishin aty dhe kanë vjedhur një sasi të konsiderueshme parash dhe bizhuterish.

LEXO EDHE  Ekspertja: Mbajtja e maskave do të bëhet me detyrim në Shqipëri

Policia ka shoqëruar disa persona në lidhje me vjedhjen, por ende nuk ka rënë në gjurmët e autorëve të grabitjes.

Familja Karafili ka konstatuar vjedhjen kur janë kthyer në banesë. Deri më tani mësohet se janë vjedhur rreth 2 milion lekë të vjetra.