Kategoria Superiore/ Zbardhet axhenda e javës së tetë, mësoni kur luan ekipi juaj

Pas emocioneve të përjetuara me ekipet kombëtare, tashmë është radha e ekipeve të Kategorisë Superiore

Pas dy ndeshjeve të Kombëtares, tashmë është radha e Superiores për të luajtur sfidat e javës së tetë. FSHF-ja ka vendosur që kjo javë të luhet në dy ditë, teksa një takim do të luhet të premten, ndërsa të tjerat do të zhvillohen të shtunën.

LEXO EDHE  Sot luhet Napoli-Milan, Gattuso sfidon të kaluarën

Teuta – Flamurtari do të çelë javën e tetë, ndërsa Vllaznia – Partizani dhe Skënderbeu – Kukësi do t’i vënë kapakun duke u luajtur në orën 17:00.

E premte, 18 tetor 2019
Teuta – Flamurtari Ora17:00

E shtunë, 19 tetor 2019
Tirana – Laçi Ora 14:00
Luftëtari – Bylis Ora 14:00
Vllaznia – Partizani Ora 17:00
Skënderbeu – Kukësi Ora 17:00