Dielli do të lindë sërisht më 19 tetor/ Genc Sejko tallet me Ramën (FOTO)

Genc Sejko, i njohur si njeriu i memeve, është tallur me Kryeministrin Edi Rama, pas deklaratës që ky i fundit ka bërë në konferencën e përbashkët për mediat me kryeministrin italian, Xhuzepe Konte.

“18 tetori është një datë e rëndësishme për ne, por në të gjitha rrethanat me 19 tetor dielli do të lindë sërish dhe përpjekjet e shtetit shqiptar për të përmbushur objektivin e integrimit nuk do të ndalen”, tha Rama.

“Do të ketë gjithmonë një po dhe ajo që mund të shtrohet para montimit apo krijimit të një alibie. Në këto momente shumë prej vendeve që janë anëtare të BE nëse do të ishin në vendin tonë do të kishin të njëjtin problem, nuk do të ishin sjellë më mirë. Data 18 është e rëndësishme, por në datë 19 tetor dielli do të lindë sërish, jeta është e bukur. Nëse nuk do të kemi një po të qartë në 18 nuk do ta marrim parasysh por do të vijojmë. Në fund ky rrugëtim është për ne dhe nuk është se këtë e bëjmë thjesht për Europën”.

LEXO EDHE  "Rama s´ka shans për mandatin e 3-të"/ Kaso: Tentoi të sabonte edhe reformën zgjedhore

Referuar deklaratës, Sejko ka publikuar memen e rradhës, ku Edi Rama shfaqet si një diell.