Urime Kuqezinjve dhe Dardanëve/ Meta: Na ngritët zemrat peshë

Presidenti Ilir Meta ka uruar me një mesazh në rrjetet sociale, Kombëtaren e Shqipërisë dhe atë të Kosovës për fitoret respektive ndaj Moldavisë (0-4) dhe Malit të Zi (2-0)

‘Urime Kuqezinjve dhe Dardanëve! Na ngritët zemrat peshë sot me dy fitore të merituara dhe premtuese! Bravooo!’, shkruan Meta.

Me fitoren e sotme ndaj Malit të Zi, Kosova ende ka shpresa për një kualifikim në Euro 2020, pasi ndodhet në vendin e 3-të me 11 pikë, 1 më pak se Çekia.

LEXO EDHE  ‘Bëri zgjedhje me 1 parti, tani na jep mend ne’/ Haradinaj përgjigje thumbuese për Ramën

Ndërsa Shqipëria nuk ka shpresa për kualifikimin në një grup që udhëhiqet nga Turqia dhe Franca, më pas vjen Islanda dhe Shqipëria.