As CR7, as Messi/ Ja kush është më i miri në histori sipas Mourinjos

Jose Mourinho ka përmendur Ronaldo “fenomenin” si lojtarin më të mirë që ka parë ndonjëherë.

“Cristiano Ronaldo dhe Messi kanë pasur një karrierë më të gjatë, ata kanë ruajtur të njëjtin nivel rreth 15 vjet” – thotë Mourinho për “Livescore”.

“Por në qoftë se do të flisnim specifikisht për talent dhe aftësi, askush nuk i afrohet Ronaldos (Nazario)”

LEXO EDHE  Ndahet nga jeta sportisti i njohur shqiptar, u infektua nga Covid-19

“Kur ai ishte tek Barcelona me Bobby Robson, kuptova që ai ishte lojtari më i mirë që kisha parë të zbriste në fushë” – shton Mourinho

Kujtojmë që Mourinho punonte si përkthyes tek Barcelona, atëherë kur Ronaldo si 19 vjeçar e mbylli sezonin duke shënuar 47 gola në 49 ndeshje me skuadrën katalanase.