‘Ramën e pret burgu’/ Maliqi tregon se çfarë bën kur gënjen kryeministri në parlament

Deputeti Lefter Maliqi e cilëson si person të padëshiruar Edi Ramën dhe mashtrimet e tij në parlament. Me anë të një postimi në rrjete sociale, deputeti Maliqi, tregon se kur mban fjalim Rama në parlament, ai largohet nga salla, pasi është bërë e padurueshme të dëgjosh mashtrimet e një kryeministri dështak.

Sipas tij kryeministri Edi Rama ka për të ngelur në histori si një dështim, dhe fati i tij i vetëm është burgu.

Ja postimi i Maliqit:

Te dashur miq ju informoj se kur flet Kryeministri deshtak ne parlament asnjeher nuk qendroj ne parlament pasi per mua si dhe per ju mbetet e keqja e shqiptareve,ben shoë e aktrim me veshje skandaloze me shallvare duke shkelur etiken zyrtare,duke mbuluar zullumet,mashtron dhe genjen pasi mbetet e keqja e shqiptareve per cpopullimin,krimin e organizuar,trafiqet e droges,pasigurin,vjedhjet,abuzimet,zaptimin e institucioneve,lidhjet me bandat etj.Sigurisht shume shpejt do perballem me piktorin deshtak ne parlament dhe ju sguroj per kete.Ky i mjere nuk do antaresimin e vendit ne BE as hapjen e negociatave pasi do te vjedhin me koncensionet etj etj.E keqja e madhe duhet larguar sa me pare.Edi Rama do ngelet ne histori si me i korruptuari dhe me i deshtuari,nese ka drejtesi ai duhet te shkoj drejt 313 me byzylyk ne duar dhe te pergjigjet per shkaterrimin e ekonomise,cpopullimin,trafiqet,bashkpunimin me krimin,vjedhjet,korrupsionin etj.Ky i paafte e deshtak nuk do ndryshimin e sistemit zgjedhor pasi ka frike nga socialistet.Ketij Rilindasi deshtak e keqja do i vij nga socialistet,shqiptarer dhe jo nga Opozita.

LEXO EDHE  Plagosja me armë gjatë grabitjes, zbardhen të tjera detaje mbi ngjarjen në Tiranë