Përfaqësuesi i PDK-së kërcënon Albin Kurtin: Të pret fati i Gadafit (Foto)

Një ditë pas mbajtjes së zgjedhjeve në vendin tonë, aktori dhe regjisori i njohur kosovar, Ard Islami, ka publikuar një mesazh kërcënues që i ka ardhur në adresë të tij.

Përmes një postimi në Facebook, Islami shkroi: “Dmth që në ditën e parë! Urime Kosovë!”.

Mesazhi të cilin e ka publikuar Islami përmban kërcënim të rëndë ndaj tij dhe përkrahësve të PDK-së, duke u thënë: “Kemi me iu vjerrë në shesh juve edhe krejt bashkëpunëtorët e PDK-së”.

“Mbaje në mend Ard Islami. Kemi me iu vjerrë në shesh juve edhe krejt bashkëpunëtorët e PDK-së. Ka ardhë koha jonë edhe krejt këto punë që i bëni, ne kemi me ra, dhe ju do të ndaleni. Edhe atë serialin që e keni promovuar Kadri Veselin edhe krejt punët që i bëni ju. Tash është koha jonë!”, pretendon Ard Islami t’i ketë shkruar dikush, raporton Koha.net.

LEXO EDHE  Sherr masiv mes të rinjëve në Durrës, përdorin thikat dhe njëri plagoset në kokë (VIDEO)

Ndërsa sot, përfaqësuesi i PDK-së në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve, Ilir Gashi, ka komentuar kërcënimin ndaj Ard Islamit.

Në reagimin e tij, Gashi pretendon se kërcënimi ka ardhur nga ndonjë përkrahës i Vetëvendosjes dhe me këtë rast kërcënon duke thënë se Albin Kurti “për 6 muaj fatin e Gadafit e përjeton”.

“Albin, lidhi qent endacak! Se për 6 muaj fatin e Gadafit e përjeton! Duhët të jesh kriminel i lindur që të kërcnosh në këtë formë akoma pa marrë pushtet!”, ka shkruar Gashi në Facebook.

Gaddafi, i cili ka qeverisur Libinë prej vitit 1969, u rrëzua nga pushteti pas protestave që nisën në vend në muajin shkurt.

Gjykata Ndërkombëtare e Hagës kërkoi arrestimin e tij, nën akuzën për krime kundër njerëzimit, të kryer ndaj popullsisë libiane. Por Muammar Gaddafi, u kap dhe u vra më 20 tetor, 2011. /Koha.net