Danimarka mbetet tepër skeptike/ Hajdari: Maqedonisë i hapen negociatat, Shqipërisë…

Deputetja Rudina Hajdari ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me vendimin për hapjen e neogociatave me Bashkimin Europian.

Pas Holandës që ka dalë kundër dhe Francës që ende nuk ka një përgjigje, Hajdari shkruan se edhe Danimarka është skeptike.

LEXO EDHE  Universitetet në Shqipëri/ Cilat janë degët më të preferuara për të rinjtë? (SHIFRAT)

“Danimarka mbetet tepër skeptike për hapjen e negociatave me Shqipërinë. Një e vërtetë e hidhur që hedh shumë dyshime se çfarë do ndodhë me Shqipërinë, ndërkohë që me Maqedoninë e Veriut është shumë e qartë që do hapen negociatat me BE-në.”- thotë Hajdari.