Gazetari denononcon mashtrimin e Veliajt, ja si gënjen me fotot e tërmetit

Kryebashkiaku Veliaj njihet si një ndër politikanë ku armën më të fortë ka propagandën. Por së fundmi në një postim të tijin është kapur mat.

Ka qenë gazetari Dritan Laci, i cili ka vënë re një gabim të stafit të tij.

Në postimin ku bënte njoftimin se bashkia kishte vendosur një pikë ku do grumbullunto ndihma për të prekurit nga tërmeti, Veliaj kishte përdorur të njëjtën foto që kishte përdorur dhe 4 muaj parë ku njoftonte se bashkia e Tiranës do të çonte ndihma për të prekurit nga tërmeti në Korçë.

LEXO EDHE  Lajmi i Fundit/ Po ndiqnin 1 person në kërkim, plagosen policët në Lezhë

Duket se Veliajt nuk i ka shkuar siç duhej propaganda këtë radhë.