Ish-sulmuesi i Realit: Zidane nuk është i kualifikuar për të gjetur zgjidhje!

Ish-sulmuesi dhe drejtuesi i Real Madrid, Predrag Mijatovic, ka analizuar humbjen shokuese të madrilenëve kundër PSG-së në Champions League.

“U duk që në minutat e para se do të ishte një ndeshje e vështirë për Real-in”, ka thënë Mijatovic për Cadena SER.

“Ka patur shumë vështirësi nga mbrojtja në sulm dhe lojtarët e PSG-së kanë patur shumë hapësira, dukeshin të gjithë fenomenë”.

LEXO EDHE  Bayern e kërkon me çdo kusht, 60 milionë euro për goditjen e bujshme

“Real-i duhet të përmirësohet akoma shumë, do të ketë vështirësi edhe në ndeshjen e së dielës kundër Sevilla-s. Zidane nuk më duket edhe aq i kualifikuar për të gjetur një zgjidhje dhe për të përmirësuar skuadrën”, përfundoi ai.