Kupa e Shqipërisë/ Flamurtaeri ende në krizë, ngec Tirana, fitore me goleadë për … (Rezultatet e Ndeshjeve)

Sot, janë luajtur ndeshjet e para të Kupës së Shqipërisë për fazën e 1/16-ave, aty ku skuadrat e Superiores përballen me ekipe nga Kategoria e Parë dhe synojnë që të hedhin një hap për më tej, ku nuk priten surpriza duke parë nivelin e kundërshtarit.

Flamurtari veç kampionat edhe në kupë ka fituar humbje me rezultatin 3-2 përballë Veleçikut. Tirana ka ngecur në transfertë në barazim pa gola përballë Shënkollit ndërsa Partizani, Kukësi, Bylis dhe Skënderbeu kanë fituar me goleadë.

Grupi A

Vora-Partizani 0-3
Shënues: 
64′ Solomon, 74′ Braun, 78′ Cinari

Tërbuni-Teuta 0-2
Shënues:
 72′ Gashi, 88′ Vecaj

Veleçiku-Flamurtari 3-2
Shënues: 
4′, 88′ Çokaj, 67′ Zaraj / 14′, 20′ Hoxhaj

Shënkolli-Tirana 0-0

LEXO EDHE  Hoffenheim surprizon Bayernin në pjesën e parë, ja rezultati

Iliria-Kastrioti 2-1
Shënues:
 33′ Doçi, 35′ (p) Lama / 14′ Mehmeti

Burreli-Vllaznia 0-1
Shënues:
 25′ Uenderson

Erzeni-Dinamo 3-0
Shënues:
 20′ Davidson, 54′ Rezi, 84′ Xhixhua

Korabi-Besëlidhja 2-1
Shënues: 
68′ Dida, 80′ Gjongecaj / 62′ Merdini

Grupi B

Shkumbini-Kukësi 1-3
Shënues:
 30′ Koreshi / 6′ Maliqi, 35′ Kamara, 69 (p) Daku

Devolli-Skënderbeu 1-4
Shënues: 
80′ Tako / 44′ (p) Dita78′ Vitia, 89′ Pollozhani, 90+2′ Muja

Elbasani-Laçi 0-0

Turbina-Luftëtari 0-1
Shënues: 90′ (p) Fili 

Apolonia-Kamza 0-0 (Kamza nuk u paraqit)

Pogradeci-Bylis 0-4
Shënues:
 17′, 49′ Ndreca, 68′ Opoku, 76′ Goxhaj

Egnatia-Besa 0-1
Shënues: 66‘ Hoxha

Lushnja-Oriku 2-1
Shënues:
 14′ , 54′ Alkanjari / 8′ Dhrami