Çfarë po ndodh në selinë e PD? Basha mbledhje urgjente me aleatët

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka thirrur në një takim urgjent krerët e partive aleate në selinë e PD.

Takimi i Bashës me aleatët vjen menjëherë pas ftesës së hapur që kryeministri Rama i bëri opozitës për Reformën në Drejtësi.

Basha dhe aleatët do diskutojnë se cili do të jetë qëndrimi zyrtar i opozitës së bashkuar ndaj ftesës së kryeministrit Rama.

LEXO EDHE  Rasti N.N/ Aksidenti me pasoja, “Sigal”, dy vjet gjyqe për të dhënë dëmshpërblimin

Në takim me Bashën janë kryetarja e LSI MOnika Kryemadhi, kreu i PDK Nard Ndoka, kreu i PDIU Shpëtim Idrizi, Kreu i PR Fatmir Mediu, kreu i PAA Agron Duka dhe kreu i LZHK Dashamir Shehi.