“Thirrja e kryeministrit për të spiunuar pedagogët, e rrezikshme”

Thirrja e kryeministrit Edi Rama për luftuar korrusionin në fakultetet e vendit, është konsideruar e rrezikshme nga ish deputetja Grida Duma. E ftuar në TV Ora, Duma tha se Rama po përdor studentët kundër institucioneve dhe kjo gjë sipas saj është një blasfemi e bësimit.

“Ka një blasfemi që është blasfemi e besmimit. Nuk ka shembje më të madhe për institucionet , kur kryeministri bënë thirrje për spiunazh.

LEXO EDHE  Ende s'kanë marrë pagën e luftë, punonjësit e fasonerisë në Vlorë dalin në protestë

Të bësh një thirrje sot të tillë është një show, por është edhe e rrezikshme. Jam e bindur se shumë student që nuk bëjnë dot zgjidhje, mund të hidhen në sulm”, tha Duma.