‘Hajduti psiqik’/ Basha përball Ramën me mashtrimin për shëndetësinë falas (Video)

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, ka publikuar në faqen e tij në Facebook, një video mesazh ku tregon se si kryeministri Edi Rama dhe rilindja e tij mashtruan me shëndetësinë falas, ndërkohë që oligarkët e tij vodhën 385 milionë euro.

Sipas Bashës, sot kushtet në spitalet shqiptare janë mizerabël për shka të vjedhjeve dhe mungesës së investimeve në shëndetësi.

Ja postimi i Bashës:

LEXO EDHE  E rëndë/ 9-vjeçari bie nga ndërtesa në Elbasan, shtrohet me urgjencë në spital

Premtoi shëndetësi falas por bashkë me oligarkët vodhi 385 milionë euro. Sot shqiptarët paguajnë më shumë për shëndetësinë por në spitale mungojnë ilaçet bazë dhe në farmaci tregtohen ilaçe të skaduara. Ndërsa njerëzit dergjen pa shërbim nëpër spitale me kushte mizerabël, artisti i vjedhjes dhe mashtrimit përdor pushtetin për pasurim dhe qejfe personale. #ShqipëriaSiEuropa #HajdutiPsiqik #RamaIk