Edhe 100 mijë muxhahedinë në Shqipëri, ja ku do vendosen/Gazetari bën paralajmërimin “bombë”

Gazetari Norel Zaimi ka bërë një paralajmërim në rrjetet sociale mbi mundësinë që në Shqipëri të vijnë edhe 100 mijë muxhahedinë.

Madje ai shkruan se në juglindje po ndërtohen qytete dhe kamp-qytete.

“Shqipëria do të presë në gjirin e saj të ngrohtë edhe 100 mijë muxhahedinë.

LEXO EDHE  Akuza për trafik droge/ SPAK sekuestron kompaninë ‘Alba Exotic Fruit

Në juglindje po ndërtohen qytete dhe kamp-qytete…

Burimet janë të kulluara e jo shpikje mediatike!!!”, shkruan Norel Zaimi.

Aktualisht, në Shqipëri ndodhen mbi 3 mijë muxhahedinë. Ata janë vendosur në kampin “Ashraf 3”, që ndodhet në afërsi të Manzës, 30 km larg Tiranës.