U tha se u “zhduk” nga vendngjarja, zbardhet dëshmia e shoferit të aksidentit te “Shqiponja” (FOTO+EMRI)

Është zbardhur dëshmia e drejtuesit të autmjetit me targa të blinduar i cili bëri aksident  dje tek “Shqiponja”. Bëhet fjalë për Eldin Dergjini, 34 vjeç i cili është shprehur se është goditur nga një makin nga mbrapa dhe pas ngjarjes ka shkuar me taksi në spital.

“Kam qenë duke ecur me makinë me një shpejtësi normale. Me goditi nga pas një mjet tjetër. Humba kontrollin dhe u përplasa me një bordurë dhe makina ime u batua në rrugë. Nuk e pashë mjetin që më goditi. Pas aksidentit jam larguar në këmbë për pak metra dhe pastaj mora taksi dhe erdha në spital”.-mësohet se është shprehur ai.

LEXO EDHE  Në kërkim ndërkombëtar për drogë/ 50-vjeçari arrestohet në Rinas, si u pikas nga policia

Makina e aksidentuar i është nënshtruar një kontrolli në Drejtorinë e Policisë së Tiranës dhe mësohet se në automjet nuk janë gjetur sende të jashtëligjshme. I aksidentuari pretendon se makinën e ka sjellë dje nga jashtë shtetit.

Mbrëmjen e djeshme, një aksident pran ish-sheshit “Shqiponja” bëri bujë në media. Një automjet me targa ruse i blinduar u përmbys dhe u përfol se drejtuesi i saj kishte ikur nga vendngjarja pasi ishte në kërkim nga policia por më pas policia raportoi se ai ndodhej në spital.