Berisha bën gjestin ‘epik’ gjatë homazheve/ Bën hije me lulet që solli për Azemin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka marrë pjesë në ceremoninë e homazheve në nder të liderit të dekmokracisë, Azem Hajdarit. Në këtë ceremoni kanë marrë pjesë familjarë, të afërm dhe deputetë të kuvendit të Shqipërisë.

Në një moment, Berishën, siç duket edhe në foto, e kanë marrë djersët dhe është detyruar të bëjë hije me buqetën e luleve që do vendoste tek varri i Azemit Hajdarit.

LEXO EDHE  Koronavirusi/ PD denoncon nga Kamza: Qeveria propagandë, personeli mjekësor s`ka maska mbrojtëse

21 vite më pari lideri i PD-së, Azem Hajdari u vra disa metra larg selisë blu, nga një grup personash mes tyre edhe Fatmir Haklaj.Sot familjarë, të afërm dhe politikanë kanë kryer homazhe tek varri i Azem Hjadarit, në nderim të figurës së tij.