Bushi e la jashtë liste, kosova gati të na “rrëmbejë” talentin e U-21

Kombëtarja e Shpresave u grumbullua këtë javë për të zhvilluar dy ndeshje ku fillimisht u mund me rezultatin 4-0 në miqësore nga Franca, e më pas u mund 0-4 në ndeshje zyrtare nga Austria. Natyrisht, ndaj Austrisë pritej një paraqitje më dinjitoze, për me tepër pasi ndeshja luhej në shtëpi megjithatë kjo gjë nuk ndodhi.

Në listën e publikuar pak kohë më parë, vihej re se Alban Bushi kishte lënë jashtë një nga talentet e Shpresave, Agim Zekaj i cili aktivizohet në Eredivise, Superliga holandeze me skuadrën e Sitardit. Zeka që është bërë pjesë e skuadrës së parë të Sitardit dhe numëron disa ndeshje në elitën e futbollit holandez, ishte lënë jashtë nga Bushi, i cili u shpreh se ka marrë futbollistë më në formë por që realisht kishte lojtarë stoli nga liga më inferiore.

LEXO EDHE  Ndeshja kundër Partizanit, klubi i Tiranës bën njoftimin e rëndësishëm

Sakaq, “VipSport.al” ka mësuar se nga kjo lënie jashtë, po mundohet të përfitojë Kosova. “Dardanët” kanë nisur të interesohen për sulmuesin e djathtë të Shpresave, duke synuar që ta afrojnë në skuadër dhe në fakt, nuk do të ishte hera e parë që do të merrnin një futbollist i cili nuk vlerësohet nga Shpresat.

Pak javë më parë, ishte Valdrin Mustafa ai që u largua por edhe Valon Hamdiu, Qëndrim Rizvani apo Arijan Qollaku janë në të njëjtat kushte, duke e parë veten larg kuqezinjve për shkak të neglizhencës së Bushit dhe stafit të tij. Largimi i një futbollisti si Zeka, do të ishte një humbje e madhe për Shpresat duke parë cilësitë e futbollistit, megjithatë gjithçka pritet të marrë një formë më të qartë gjatë ditëve në vijim.