Nga Ylli Rakipi te Meta e Salianji, kush ishin VIP-at e pranishëm në “Elbasan Arena” (FOTO)

Kombëtarja shqiptare mori një fitore të rëndësishme 4-2 mbrëmjen e djeshme përballë Islandës në “Elbasan Arena”, ndeshje e vlefshme për kualifikueset e kampionatit europian.

Të shumtë ishin dhe personalitetet e njohur të cilët i mbështetën nga shkallët e stadiumit kuqezinjtë tanë.

Politikanë të pranishëm ishin presidenti Ilir Meta, ish-deputeti i PD, Ervin Salianji, deputeti Kujtim Gjuzi dhe Myslim Murrizi dhe ish-ministri i PS, Arben Malaj. Gjithashtu kanë qenë të pranishëm dhe gazetarët si Ylli Rakipi, Çim Peka dhe Edi Manushi.

LEXO EDHE  Ish-polici zbardh emrat: Kush janë zyrtarët e lidhur me familjen kriminale në Tiranë

Por dhe personazhe të futbollit si Ardjan Takaj, Orges Shehi Andi Lila, Foto Strakosha

Ka qenë korçari i njohur në rrjetet sociale Ilir Vrenozi i cili na i ka zbuluar shumë prej tyre.