Zjarri përfshin një hapësirë të gjelbër, rrezikon banesa dhe biznese

Një sipërfaqe me akace në fshatin Xhyrë të Librazhdit është përfshirë nga flakët. Zjarrëfiksja e Librazhdit është në vendngjarje ndërsa po punon për shuarjen e flakëve.

Deri më tani nuk raportohet nëse zjarri rrezikon banesa apo biznese që ndodhen aty pranë, ndërsa ende mbeten të pa qarta rrethanat në të cilat ka nisur përhapja e flakëve, raporton Faxnews.

LEXO EDHE  Vihen në pranga dy trafikantë, kalonin emigrantë ilegalisht në doganë

Disa banesa si dhe dy lokale ndodhen në zonën pranë vatrave të zjarrit por që për momentin nuk rrezikohen.