Shpërthimi në pikën e karburantit, zbulohet një tjetër pistë/ Ja shkaku…

Shtatë persona, mes të cilëve dy fëmijë 5 dhe 2 vjeç, mbetën të plagosur si rezultat i shpërthimit të një karburanti në aksin Lezhë-Milot, në vendin e quajtur “Kryqëzimi i Shënkollit”.

E ndërsa policia e klasifikoi ngjarjen si një gabim njerëzor të shkaktuar nga plasja e një bombule gazi, ish-kryeministri Sali Berisha duke iu referuar mesazhit të qytetarit dixhital, ka hedhur një tjetër version.

Berisha shkruan se zjarri dhe më pas shpërthimi ndodhën për shkak të ndërprerjes së energjisë elektrike.

Postimi i Berishës:

Shperthim i pikes se karburantit ne Lezhe,

Plagosen 6 qytetar nga te cilet dy rende. Nderpreja e energjise shkaku i shperthimit tek pika e karburantit ne Lezhe. Miq, nje shperthim i nje pike te karburantit ne Lezhe ka plagosur mbreme 6 qytetare, nder te cilet dy ne gjendje te rende. Duke ju uruar nga zemra sherim te shpejte dhe te plote te plagosurve, denoncoj gjithashtu gjendjen jashte kontrolli qe ekziston ne segment te narkoshtetit te Edvin Mafise.

LEXO EDHE  VIDEO/ Dalipaj: Akademia e Studimeve Albanologjike punon kundër kombit, akt tradhëtie

Ne nje mesazh qytetari dixhital denoncon se shkak te aksidentit gjendjen mjerane te rrjetit elektrik ne ate zone dhe nderprerjen e energjise nga OSHE aty.

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb Shpërthimi tek Ekooil pranë kryqëzimit të Shenkollit ka ndodhur në momentin kur ka patur masë e energjisë elektrike e cila ka munguar. Ajo është një ndër zonat më të amortizuara dhe të persekutuara përsa i përket stabilitetit te energjisë elektrike . Sapo të ketë pak erë ose shi vendasit përgatiten me qirinj edhe sot që energjia elektrike paguhet rregullisht . 6 vjet asgjë Punëtori i karburantit ka shkuar të aktivoje gjeneratorin pasi janë fikur dritat dhe është krijuar shkëndija e cila ka qënë motivi i shperthimit!

Save
Share