“Kalinihta nga Surreli pedhaqia”/ Pushime në Greqi? Rama: Kazan grek, o ju marrsha të ligat…

Kryeministri Edi Rama i ka cilësuar si kazan mediat greke që 3 ditë më parë njoftuan një vizitë të shpejtë të tij në Trikalla.

Mediat greke raportuan se Rama ka ngrënë një drekë, i shoqëruar nga truprojat e tij, më pas ka shijuar një kafe.

Por Kreu i Qeverisë shqiptare e ka cilësuar këtë lajm si Fake News, duke u shprehur se deri në 2020 pushimet do i bëjë në Shqipëri, madje jo vetëm ai, por edhe anëtarët e kabinetit qeveritar.

LEXO EDHE  "2 marsi i Kushtetutës përballë horrllëkut"/ Thirrja e Vasilit: Beteja për Kushtetutën i jep fund pabarazisë

“Ehhh! Ç’e ka gjetur këtë milet me lajmet në internet

Tamam hedh një budalla një gur në lumë dhe 100 të mençur s’e nxjerrin dot…”, shkruan Rama , duke postuar edhe komentet e mëposhtme.