I vënë zjarrin arave, djegin edhe rrjetin elektrik

Një zjarr i vendosur për të pastruar arat e korrura nga gruri, ka djegur rrjetin elektrik në fshatin Shënpjetër të Fierit, duke lënë pa energji banorët e zonës.

Në vendngjarja kanë mbërritur forca të policisë Fier. Zjarri ka rënë në orën 10:15 minuta dhe pritet ardhja e zjarrfikësve të Fierit.

LEXO EDHE  Hani Hotit/Kapet sasi e madhe duhani kontrabande

Sipas policisë, në vendngjarje është lajmëruar OSHE që në momentet e para, e cila ka bërë stakimin e energjisë për shkak se zjarri ka shkrirë kabllot elektrike.

Po sipas tyre, në vendgjarje nuk kanë gjetur autorët e zjarrvënies.