I dënuar në Greqi? Ish-ministri i Drejtësisë ka një propozim për Kajmakun e Ramës: Kaloje kufirin dhe…

Ish-ministri i Drejtësisë, Agim Kajmaku, ka bërë një propozim të veçantë lidhur me zgjidhjen e çështjes së Agim Kajmakut, kryebashkiakut të Vorës, dalë nga votimet e 30 qershorit, i cili sipas opozitës është subjekt i ligjit të dekriminalizimit.

PD ka deklaruar se Kajmaku ka fshehur dënimin dhe dëbimin që ka pasur në Greqi në formularin e vetëdeklarimit, çka sipas opozitës përbën vepër penale.

LEXO EDHE  "Spiropali, një ndër të zgjedhurat e të çmëndurit të madhërishëm"/ Maliqi: Kur ishe te doganat me se i nuhasje monedhat

Opozita pretendon se Kajmaku ka llogari të hapura me drejtësinë greke, ndërsa kryebashkiaku i Vorës ka mohuar akuzat.

Ndërkohë Manjani në një postim në rrjet shkruan se çështja e Kajmakut që rilindi në Vorë zgjidhet fare thjeshtë: po kaloi kufirin grek lirisht e pastë hallall mandatin.