Hotele luksi, në rrjet “shpërthejnë” memet për Etilda Gjonajn/ “Rrofsh o lartmadhëri që na paguan…”

Një seri memesh qarkullojnë në rrjetet sociale, pasi një ditë më parë, u publikuan disa fatura mbi udhëtimet e ministres së Drejtësisë, Etilda Gjonaj, jashtë vendit.

Përmes faturave të publikuara pretendohet se ministrja Gjonaj për një natë, në një hotel me 5 yje, ka paguar deri në 700 euro.

LEXO EDHE  PD: Rama-Veliaj grabisin pronën e universitetit dhe fajin ja u kalojnë senatorëve dhe pedagogëve

Pas publikimit të faturave, në rrjet kanë shpërthyer komente dhe meme, që kërkojnë dorëheqjen e Gjonajt ose largimin e saj nga Kryeministri, Edi Rama.

Më poshtë mund të lexoni memet më pikante drejtuar ministres së Drejtësisë.