Denoncimi i fortë/ Malltezi: Rama u vodhi 3 milionë euro, Veliaj po merr 6 për të njëjtin Bulevard në Tiranë … (Foto)

Kreu i Departamentit të Mjedisit në Partinë Demokratike, Jamarbër Malltezi, ka bërë një tjetër denoncim të fortë ditën e sotme, duke treguar se si Bashkia e Tiranës e drejtuar nga Erjon veliaj dhe oligarkët pranë Rilindjes, po vjedhin miliona euro nga taksat e qytetarëve shqiptarë.

Në reagimin e tij në Faceboook, Malltezi shkruan se para 12 vjetësh Rama ju vodhi banorëve të Tiranës 3 milionë euro për rikonstruksionin e Bulevardit ‘Zogu I’, ndërsa sot Veliaj po ju merr shqiptarëve 6 milionë euro për 613 metra rrugë.

LEXO EDHE  Koronavirus/ Gjithë bota në kërkim, askush nuk e di kush është Pacienti Zero

Ja postimi i Malltezit:

Bulevardi Zog 1 duke u shkep. Para 12 vitesh njeri na vodhi 3 milione euro nga taksat tona dhe na tha qe e kish zgjidh punen dhe vec pas 70 vitesh do rikonstruktohej. Tani del nje qerrata tjeter qe na perlan 6 milion euro per 613 m gjatesi (10 milione euro per km!) se do nderroje pllakat. Keta edhe te vjedhin, edhe te tallin se nuk kane as popull protestues dhe as shtet ligjor ku te vepronte ligji.