Deklarata e fortë e Bashës: Çfarë kanë vendosur ndërkombëtarët për zgjedhjet

Kryedemokrati Lulzim Basha deklaroi se nga bisedat e tij më partnerët ndërkombëtaret, këta të fundit shprehin bindjen se ne vend duhet të zhvillohet zgjedhje të parakohshme parlamentare dhe lokale, në të njëjtën ditë.

“Vetëm me zgjedhje të lira e ndershme mund të zgjidhet kriza. I gjithë faktori euro-atlantik përfshirë dhe SHBA-të e konsideron gjendjen ne vend të papranueshme dhe konsideron se zgjedhjet e parakohshme parlamentare në një ditë me zgjedhjet lokale janë të domosdoshme”, tha Basha në një intervistë në Syri.net me gazetarin Çim Peka.

LEXO EDHE  VIDEO/ Gazetarja padit punonjësin e Veliajt, e pengoi duke tentuar t'a përqafojë