Denoncimi i fortë/ Ja kush fshihet prapa vendimit të Dosjes 184! Emrat

Ish-kryeministri Sali Berisha, ka publikuar një tjetër denoncim të fortë, ku tregon se kush fshihet pa Dosjes 184.

Në mesazhin dërguar Berishës, një oficer i policisë Gjyqësore, shkruan se prokurori Klodian Braho i cili ka në dorë Dosjen 184, është një person i korruptuar, por që arriti të kalojë vettingun falë ndërhyrjes së këshilltarit të kryeministrit, Engjell Agaçi.

Ja postimi i Berishës:

Edvin Mafia dhe don Agaçio qendrojne prapa vendimit per dosjen 184!

Prokurori qe firmosi kaloi me pare me gjithe mekatet si shperbilm vetingun!

Lexoni mesazhin e oficerit gjyqesor dixhital. sb

Pershendetje z Berisha jam oficer i policise gjyqesore,

Prokurori qe ka marre vendimin per transferimin e dosjes 184 quhet Klodian Braho dhe ka punuar me pare prokuror ne Vlore! Njihet si prokuror teresisht zemerlige dhe i korruptuar! Ne shperblim te ketij vendimi kaloi shkallen e pare te vetingut megjithese kishte 15.000 euro te “marra hua”nga babai i tij dhe te pajustifikuara nderkohe qe te tjere jane rrexuar per borxhe shume me te vogla ! Me nderhyrjen e forte te Engjell Agaçes vendimi u mor 2 me 1! Te shohim cfare qendrimi do mbaje OMN dhe komisioneri publik por me kete vendim me urdher te prere nga vet kryeministri duket se kaloj lumin!

LEXO EDHE  Paralajmëron Manastirliu: Procedime penale për farmacitë që abuzojnë me çmimet