Aksidenti në punë, shpallen në kërkim adminitratori i firmës dhe zbatuesi i projektit

????????????????????????????????????

Policia e Elbasanit shpalli në kërkim shtetasit E.B, 49 vjeç ( administrator i një firme ) dhe P.N, 43 vjeç, (zbatues projekti) për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”.

Shpallja në kërkim e dy shtetasve të mësipërm ka ardhur pasi pasi në fshatin Trojas, Belesh, duke punuar në ndërtimin e një banese është aksidentuar punëtori shtetasi M.N., jashtë rrezikut për jetën.

Njoftimi i policisë

Nga Specialistët për Hetimin e Krimit në Komisariatin e Policisë Cërrik, u referuan materialet hetimore në Prokurorinë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan për veprën penale “Shkelja e rregullave të mbrojtjes në punë”, dhe po punohet për kapjen e shtetasve:

LEXO EDHE  Rimëkëmbja pas tërmetit/ Zbardhet vendimi i qeverisë, ja si do të përfitohen banesat e reja

E.B., 49 vjeç ( administrator i një firme ) dhe P.N., 43 vjeç, ( zbatues projekti) pasi në fshtin Trojas, Belesh, duke punuar në ndërtimin e një banese është aksidentuar punëtori shtetasi M.N., jashtë rrezikut për jetën.