Shqiptarët shpërthejnë në faqen e ambasadës amerikane: SPAK-u të nisë me Edi Ramën

Shumë komente ku shprehin mosbesim ndaj Reformës në Drejtësi dhe SPAK shfaqen në postimin e ambasës amrikane ku shpjegonte se  si do të funksionojë ky institucion.

Në komente qytetarët shprehen se këto video-vizatime janë thjesht një propagandë, dhe në qoftë se ky institucion do të sjellë drejtësinë e vërtetë duhet ta fillojë nga hetimi për kryeministrin Rama.

LEXO EDHE  Pëson defekt mjeti lundrues, policia kufitare nxjerr në breg 5 persona

Sipas Ambasadës së SHBA, SPAK do të jetë një organ i pavarur, jo i politizuar, i cili do të hetojë dhe ndjekë penalisht “të paprekshmit” e Shqipërisë, duke përfshirë zyrtarë të tanishëm dhe ish-zyrtarë të lartë.

Lexoni disa prej komenteve:

VIDEO/ Mesazhi i fortë nga SHBA: SPAK do të ndjekë penalisht të paprekshmit e Shqipërisë…