Shkarkohet 66 punonjës të bashkisë/ Rilindja nis operacionin “fshesa”

Rreth 66 punonjës të Bashkisë së Selenicës janë larguar nga puna. Pëllumb Binaj, kryebashkiaku i zgjedhur me votimet e 30 qershorit, pas vetëm 10 ditësh në krye të detyrës, ka firmosur shkarkimin e 66 punonjësve.

Punëtorët e shkarkuar janë ata të ndërmarrjes së shërbimeve publike, kryesisht në pastrim dhe gjelbërim, raporton Faxnews.

LEXO EDHE  Pakt mes Ramës dhe Bashës? Paloka: Ja kush i përhap lajmet për marrëveshje të fshehta

Pavarësisht se Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se nuk do të ketë spastrime të administratës në bashkitë që drejtoheshin nga opozita, duket se Binaj nuk e ka përfillur urdhërin e tij.

Ose, kryeministri ndryshe deklaron në publik, dhe të tjera udhëzime i përcjell të zgjedhurve të tij vendorë.