Rruga e Kombit/ Rama shton edhe 7 “gjysmagjela”

Përmes njoftimi në Facebook kryeministri Rama ka bërë të ditur lajmin se “Rrugës së Kombit” të cilat janë drejt përfundimit.

Ndërtimi i tyre u bë për të rregulluar trafikun dhe parandaluar aksidentet.

“EDHE PAK… punë ditësh dhe 7 “gjysmagjelat” me një krah e me një këmbë, në Rrugën e Kombit, ku vargu i makinave mblidhej për vite si në grykën e shishes dhe aksidentet ishin të vazhdueshme, do të jenë 7 ura spektakolare të hapura në të dy krahët për qarkullimin😁”-thotë Rama.

LEXO EDHE  Hajdutët shqyejnë derën, grabitet televizioni lokal në Peqin (FOTOT)