Pronari i lokalit i pret veshin turistit në Sarandë/ Policia mbuloi krimin

Ish-kryeministri Sali Berisha ka publikuar në rrjet një tjetër skandal që ka ndodhur me turistët në këtë sezon veror.

Një qytetari, sipas denoncimit të publikuar nga Berisha, i është prerë veshi nga pronari i një lokali në sy të policëve, të cilët nuk kanë reaguar.

“I presin veshin turistit në Sarandë! Narkopolicia mbulon krimin!l Lexoni mesazhin tronditës të qytetarit dixhital”, shkruan Berisha duke publikuar mesazhin e mëposhtëm.

Përshëndetje Doktor.

Duke u gdhirë e hëna, në bar Orange në Sarandë, pronaret e lokalit të cilët ju vetë i keni denoncuar në disa raste, i kanë prerë veshin një klienti para lokalit, në prezencë të Policisë.

LEXO EDHE  Vetëvrasja e të dënuarit për 12 mijë lek/ Ish-deputetja: Rama kriminelët i mban në qeveri, hallexhinjtë në burg

Qytetari ka shkuar pa vesh në spital dhe veshin ia kanë çuar më vonë. Në prezencë kanë qënë jo pak, por 5 policë, të cilët nuk kanë identifikuar asnjë person që ka kryer krim me justifikimin se pas ngjarjes janë marrë me të lënduarin (personin të cilit ju pre veshi) për ta shoqëruar në spital dhe nuk kanë mundur të kapin autorët.