Tragjike/ Do bëhej dhëndër, aksidenti i merr jetën ditën e dasmës (FOTO)

Një aksident tragjik në provincën Agri të Turqisë i ka marrë jetën dhëndrit, një ditë para dasmës.

Sipas agjencisë së lajmeve DHA, aksidenti ndodhi në distriktin Patnos. Makina që drejtohej nga 32-vjeçari Bayram Tekdemir u përplas me një tjetër automjet që vinte nga drejtimi i kundërt.

Si pasojë e aksidentit humbi jetën Bayram Tekdemir dhe vëllai i tij 3 vjet më i madh. Të plagosur mbetën nipi i tij 5-vjeçar dhe 4 persona që po udhëtonin me mjetin që vinte përballë.

LEXO EDHE  I riu që fitoi betejën me koronavirusin rrëfen tmerrin e përjetuar

Para përplasjes fatale, Tekdemir mësohet se kishte marrë kostumin e dhëndrit nga rrobaqepësi dhe po shkonte në fshatin e tij, ku kishin organizuar edhe festën e beqarisë.